Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

Wysokiej jakości folie

Folie to nasze hobby, jest to przewodni produkt w naszej firmie, z nadrukiem czy bez, bazą zawsze jest folia. Wytwarza się ją z polietylenu który możemy podzielić na różne rodzaje np:

  • HDPE  Polietylen o dużej gęstości. Otrzymywany przez polimeryzację niskociśnieniową. Jest twardszy w porównaniu z LDPE, ma wyższą wytrzymałość mechaniczną, wyższą temperaturę topnienia (125°C), wyższą barierowość w stosunku do gazów i wyższą odporność chemiczną, wykazuje większą kruchość w niższych temperaturach, jest mniej przeźroczysty. Najpopularniejsze handlowe odmiany HDPE to PE 80 i PE 100. Gęstość - 0,94-0,96 g/cm³.

 

  • LDPE  Polietylen niskiej gęstości – Jest przezroczysty, giętki i miękki, zachowuje elastyczność w niskiej temperaturze (nawet do –60 °C), bezwonny, całkowicie obojętny fizjologicznie, przepuszczalny dla gazów (tlenu i dwutlenku węgla) i substancji aromatycznych (zapachów), natomiast mało przepuszczalny dla pary wodnej, podatny na zgrzewanie, mało odporny na wyższe temperatury. Gęstość 0,915-0,935 g/cm³.

 

  • MDPE  Polietylen o średniej gęstości. Gęstość – 0,926-0,940 g/cm³.

 

  • LLDPE  niskociśnieniowy liniowy PE o niskiej gęstości (krótkie, nierozgałęzione łańcuchy powstają w wyniku kopolimeryzacji etenu z alkenami o dłuższych łańcuchach). Gęstość – 0,915-0,935 g/cm³.

 

  • UHMWPE  polietylen o ultrawysokiej masie cząsteczkowej 4 MDa. Włókna z tego materiału są stosowane m.in. do produkcji kamizelek kuloodpornych oraz taśm i repów we wspinaczce oraz żeglarstwie. Sprzedawany m.in. pod nazwami handlowymi spectra, dyneema i kevlar.

 

  • PXE  połączone poprzecznie niskiej lub wysokiej gęstości PE – Łańcuchy są łączone poprzecznie przez silany. Stosowany do produkcji rur i izolacji. Nie jest odwracalnie termoplastyczny.